Лісокультурне виробництво

Лісовідновлення за 2016 рік

Створено лісових культур - 168 га, в т.ч.
- сосна звичайна - 131 га
- дуб звичайний - 38 га
Сприяння природному поновленню - 90 га
Посів лісових розсадників  - 1.68 га
В т.ч. сосна  звичайна - 0,78 га, дуб звичайний- 0,72  га
Вирощено стандартного  посадкового  матеріалу - 2023 тис.шт.
В т.ч.сосна звичайна-1510 тис.шт.,дуб звичайний- 415 тис.шт.
Заготовлено лісового насіння - 5274 кг, в.ч.
- сосна звичайна- 42 кг,
- дуб звичайний -3910 кг.
Проведено доглядів за лісовими культурами на площі 805 га
На території держлісфонду підприємства закладено постійна лісонасіннєва ділянка сосни звичайної - 15,5 га,дуба звичайного-72,8га,ялини звичайної - 6,1 га.
Виділено генетичний  резерват дуба звичайного площею 38 га.
Базисний розсадник площею 30 га, на території 2 теплиці для вирощування посадкового матеріалу в контрольованому середовищі та сучасне насіннєсховище з холодильною камерою площею понад 60 м2.

Лісокультурне виробництво

ДП «Костопільський лісгосп» є одним з кращих підприємств Рівненського ОУЛМГ з ведення лісокультурної справи.При проведенні лісовідновних робіт спеціалісти лісгоспу використовують рекомендації науковців та індивідуально підходять до методів заліснення кожної ділянки.
Для регулярного отримання лісового насіння з цінними спадковими властивостями на підприємстві сформована лісонасіннева база основних лісоутворюючих порід:
Постійні лісонасінневі ділянки-дуба звичайного 72.8 га,сосни звичайної 15.5 га,ялини звичайної 6.1 га ,генетичний резерват дуба звичайного 39.0 га,плюсові насадження сосни звичайної 14,7 га та 76.4 га лісонасінневих  селекційних  плантацій сосни звичайної.
Щорічно на лісонасінневих плантаціях заготовляється понад 150 кг селекційного  насіння сосни звичайної з покращеними спадковими властивостями та більше 5 тон жолудів дуба звичайного,що дає можливість створювати лісові культури сосни звичайної посадковим матеріалом з покращеними генетико- селекційними властивостями.
У лісових розсадниках вирощується більше 2 млн.стандартного садивного матеріалу  основних лісоутворюючих порід   та 30 тисяч декоративних порід для озеленення.
Щорічно  лісовідновлення проводиться на площі 306 га,з них 168 га посаджено лісових культур та проведено 90 га сприяння природному поновленню.

Посадковий матеріал

Самшит вічнозелений
Модрина європейська
Сосна звичайна
Сосна звичайна
Туя куляста
Туя куляста
Верба спіралевидна
Ялівець звичайний
Ялівець козацький